UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї проросло насіння рису, яке побувало на Місяці

Насіння було доставлене на супутник Землі в ході місії «Чан'е-5».

Деяке з насіння рису, яке побувало на Місяці, проросло в лабораторії в Китаї. Насіння було доставлене на супутник Землі в ході місії «Чан'е-5», модуль, що повертається, якої повернувся на планету через 23 дня місії, повідомляє видання «Женьмінь жибао».

Насіння були надані Національним інженерно-дослідним центром космічної селекції Південно-Китайського сільськогосподарського університету. У центрі заявили про те, що деяке насіння вже проросло, вчені готуються до подальших досліджень.

За словами заступника директора науково-дослідного центру Го Тао, результати цього експерименту допоможуть виявити вплив космічних умов на сільськогосподарські структури, а також вивести сорти рису з унікальними властивостями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені знайшли на Місяці сотню тисяч нових кратерів

Китайський зонд "Чан'е-5", що складається з орбітального, посадкового, злітної і повертається модулів, був запущений 24 ноября.1 грудня космічний апарат здійснив посадку на Місяці, через 48 годин - злітний апарат доставив його до орбітального модуля для повернення на Землю.

Політ став першою подібною безпілотною місією, а Китай - першою за останні 44 роки країною, яка доставила проби місячної породи на Землю.

Попередня місія була організована СРСР у 1976 році, коли проби ґрунту з поверхні супутника Землі збирав апарат «Луна-24».