UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Китаї народився перший у світі клонований вовк

Вовченяті дали ім'я Майя.

Китайська компанія заявила про появу на світ першого у світі клонованого полярного вовка. Як повідомляє Science alert, вовченя народилося у несподіваної сурогатної матері – самки бігля.

Клоновану вовчицю, яку назвали Майя, офіційно представили на прес-конференції компанії Sinogene Biotechnology, що відбулася у Пекіні. Майя народилася 10 червня у лабораторії, а відео з нею показали через 100 днів.

Читайте також: Американські вчені вперше клонували вимираючого чорноногого тхора

Клонували вовченя, використавши ДНК полярної вовчиці, яку також звали Майя. Вона померла у неволі у парку Harbin Polarland, парку дикої природи на північному сході Китаю.

За даними видання Global Times, "перша Майя" народилася в Канаді, а в Китай була доставлена в 2006 році. На початку 2021 року вона померла від старості.

За словами генерального менеджера компанії Sinogene Biotechnology Мі Цзідуна, клонування Майї пройшло успішно після «двох років копітких зусиль». Дослідники Sinogene створили 137 ембріонів полярних вовків шляхом злиття клітин шкіри Майї з незрілими яйцеклітинами собак з використанням процесу, відомого як перенесення ядер соматичних клітин (SCNT).

85 ембріонів успішно імплантували семи собакам породи бігль. Водночас, під час вагітності повноцінно розвинувся лише один ембріон.

Зараз Майя живе зі своєю сурогатною матір'ю у лабораторії Sinogene у Сюйчжоу на сході Китаю. Водночас надалі її переселять до Harbin Polarland, де вона житиме разом з іншими полярними вовками. Наглядачі парку вважають, що вовченя доведеться поступово вводити в зграю, оскільки зараз вона живе досить ізольовано.

Sinogene Biotechnology

У компанії також розповіли, що 22 вересня на світ мало з'явитися інше клоноване вовченя, створене з ДНК вовка-самця. Водночас, жодних підтверджень тому, що це сталося, наразі немає.

Раніше вчені з японського Університету Яманаші змогли клонувати мишей із висушених та заморожених клітин шкіри їх хвостів. Клітини шкіри були висушені за допомогою процесу, який називається сублімаційним сушінням.