UA / RU
Підтримати ZN.ua

В Японії створили маску із клітин страуса, яка світиться при виявленні коронавірусу

Вчені сподіваються, що нова технологія допоможе запобігти поширенню вірусу

© Dezeen
© Dezeen
© Dezeen

Вчені з Кіотського університету розробили захисну маску для обличчя, виготовлену з використанням антитіл страуса, яка світиться в ультрафіолетовому світлі за наявності коронавірусу, пише Dezeen. Команда дослідників створила маску, щоб допомогти людям швидко виявляти та запобігати поширенню коронавірусу за мінімальну ціну.

Читайте також: Учені встановили, наскільки маска захищає від хвороби на COVID-19

Знімний фільтр, поміщений у маску, світиться при контакті з коронавірусом після обприскування хімічною рідиною та опромінення ультрафіолетовими променями. Ефективність фільтра, який можна прикріпляти до одноразових масок, була підтверджена в ході клінічних випробувань, у яких випробувані носили маски протягом восьми годин.

Ясухіро Цукамото, керівник дослідницької групи Кіотського університету, розповів, що ідея спала йому на думку після того, як він зрозумів, що страуси дуже стійкі до хвороб завдяки своїй сильній імунній системі. Це спонукало його розпочати дослідження страусиних антитіл.

"Страуси рідко помирають від бруду, дрібних травм чи хвороб і живуть до шістдесяти років", - сказав Цукамото.

"Я зрозумів, що їх секрет довголіття полягає у стійкості до інфекційних захворювань завдяки дивовижному імунітету та життєстійкості, тому я всерйоз зайнявся дослідженням страусових антитіл".

Читайте також: У США створили маску, яка може виявити COVID-19

Щоб створити антитіла до коронавірусу у страуса, вчені вводили птахам шиповидний білок вірусу. Потім отримували антитіла страусів з жовтка пташиних яєць і зв'язували з фільтрами в масці за допомогою полимолочної кислоти.

Антитіла для наукових досліджень найчастіше отримують з дрібніших тварин, таких як кролики або миші, але їхня вартість може становити мільйони доларів за грам. На відміну від цього антитіла, отримані з яєць страуса, коштують менше 1000 доларів за грам (736,74 фунтів стерлінгів) і можуть бути отримані протягом короткого періоду часу - близько двох тижнів. 

unsplash/anritikhon

Цукамото стверджує, що це робить такі маски найбільш вірогідним варіантом для виробництва, що може допомогти більшій кількості людей виявити та запобігти коронавірусу.

Читайте також: Як правильно носити медичну маску під час пандемії COVID-19: рекомендації ВООЗ – відео

"Якщо вірусну інфекцію можна виявити, помістивши ротовий фільтр із антитілом страуса в "одноразову маску", яка використовується щодня у світі, то несимптоматичних інфікованих людей, таких як суперрозповсюджувачі, можна добровільно лікувати на ранній стадії", - пояснив він. "Це зручний та недорогий пристрій, який запобігає вторгненню коронавірусу в організм людини", - додав Цукамото. Він також сподівається, що ця сама методика може бути застосована до інших вірусів, наприклад, грипу.

На даний час коронавірус можна побачити на масці тільки якщо обробити її рідиною і помістити під ультрафіолетове світло. Проте вчені планують розробити маски, що світяться під світлом телефону. Вони вже подали патентну заявку на маску для особи та планують випустити їх у продаж наприкінці цього року.