У художньому музеї Дніпропетровська посольство Німеччини в Україні відкрило виставку фотографій на межі науки й мистецтва - "Картини світу науки".
На виставці представили півсотні великоформатних фотографій, зроблених вченими під час їх наукових досліджень в різних областях біології, хімії і астрономії, передає Радіо Свобода.
Матеріали для виставки надало німецьке наукове товариство імені Макса Планка. За словами організаторів, частину картин німецькі дослідники створили, використовуючи мікроскоп та тисячократне збільшення об'єктів, ще частина картин була створена за допомогою комп'ютерного моделювання.
На фотографіях - барвисті природні і штучні явища, моделі і істоти, небачені кольорові світлові ефекти процесів, що відбуваються на рівні клітин, молекул, атомів.
За словами представників Консульства ФРН у Дніпропетровську, виставка адресована широкому колу, але перш за все, розраховують на молодь, школярів.
Раніше повідомлялося, що у Массачусетському технологічному інституті вчені створили камеру, яка може знімати рух частинок світла.
Пристрій створює один трильйон кадрів в секунду, що майже в 42 мільйони разів швидше, ніж кінокамера. Вчені змогли зафіксувати рух окремого фотона (світлової частки) в пляшці з водою. Для цього експериментатори направили на ємність лазерний промінь. Завдяки швидкості зйомки, яку забезпечує камера, в лабораторії їм вдалося зафіксувати окремі частинки світла, з яких він складався.