UA / RU
Підтримати ZN.ua

У червні жителі Землі зможуть спостерігати сонячне затемнення

Побачити затемнення можна буде і на території України.

10 червня жителі частини Землі зможуть побачити кільцеподібне сонячне затемнення. Як повідомляє «Новое время», спостерігати за явищем зможуть жителі 60 країн, в тому числі України, крім Криму та частини Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.

Жителі Києва зможуть спостерігати за затемненням з 13:16 10 червня. Максимальної фази явище досягне о 14:15, а закінчиться - о 15:03. При спостереженні зі столиці України Сонце буде закрито на 12%.

Розпочнеться затемнення в провінції Онтаріо (Канада) в точці трохи на північ від озера Верхнє. Потім, рухаючись в північно-східному напрямку, воно пройде по крайній північно-західній частині Гренландії. Саме там о 13:41 за Києвом настане найбільша фаза затемнення.

Унікальність затемнення полягає в тому, що його буде видно на Північному полюсі, це єдине подібне явище, яке пройде через цю точку в ХХІ столітті. Далі смуга торкнеться Якутію, захід Чукотського автономного округу, північ Магаданської області і крайній північний захід Камчатського краю. Завершиться кільцеподібне затемнення приблизно о 14:30 за Києвом.

Кільцеподібні сонячні затемнення трапляються тоді, коли Сонце, Місяць і Земля вирівнюються, коли природний супутник знаходиться в апогеї, точці максимального віддалення від планети. Це положення - протилежність «суперповні», тому Місяць буде надто маленьким, щоб повністю закрити Сонце.

Разом з тим, варто пам'ятати, що кільцеподібне сонячне затемнення можна буде спостерігати тільки в Канаді, Гренландії і на північному сході Росії. Для інших регіонів це буде часткове сонячне затемнення.

Останнє кільцеподібне сонячне затемнення сталося 21 червня 2020 року, його могли спостерігати жителі Африки і Азії. Наступне повне сонячне затемнення очікується 4 грудня 2021 року побачити його зможуть жителі Південної Америки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Вчені зареєстрували 17 спалахів на Сонці за два дні

Нагадаємо, в ніч з 26 на 27 травня жителі Землі могли спостерігати «криваву суперповню». Як це було, дивіться у фотогалереї ZN.UA.