Недалеко від Праги був виявлений скарб із 700 монет Х століття. Про це повідомили в прес-службі Східно-чеського музею в місті Пардубіце.
Науковий співробітник східно-чеського музею Петр Ворел вважає, що знахідку цілком можна вважати "скарбом століття", оскільки у Східній Європі "не існує аналога в частині розміру, повноти і відмінності збереження знайдених монет".
Як заявив директор музею Томаш Либанек, "це срібні чеські динарії, що ходили на території всієї Європи. Вага кожної з монет складає в середньому близько 0,5 грама. У якості платіжного засобу вони широко використовувалися, зокрема, в Новгородській і Київської Русі, з якими середньовічна чеська держава підтримувала широкі торговельні зв'язки".
Скарб був виявлений перехожим ще в листопаді 2015 року, але про знахідку в музеї повідомили лише зараз. На вивчення і зберігання було передано понад 400 збережених монет і понад 300 уламків, а також уламки посудини, в якій вони були закопані.
Динарії карбовані на монетних дворах Чеського князівства в початковий період його державного становлення. Випуск перших динаріїв на території Чехії відноситься приблизно до 955 року, часу правління князя Болеслава I (935-972 рік). Економічна і політична криза початку XI століття ослабила країну, що сильно вплинуло на вагу монет та їхній обіг. Випуск срібних динарів припинився у XIII столітті, коли виявили срібні рудники в районі міста Кутна Гора. Була проведена грошова реформа, і на зміну тонкому динарію прийшов більш дорогий празький гріш.
Раніше повідомлялося про те, що археологи виявили ймовірну гробницю Сулеймана Пишного – султана, при якому Оттоманська імперія досягла свого розквіту. За заявою Норберта Тато з Печського університету, усипальниця побудована на місці намету Сулеймана, в якому він помер під час облоги фортеці Сигетвара. Про ймовірну усипальницю Сулеймана свідчать об'єкти, знайдені під час розкопок, але для остаточного підтвердження знахідки необхідно провести подальші дослідження.