UA / RU
Підтримати ZN.ua

У бурштині з Рівненської області виявили новий вид жуків

Жук належить до сімейства сховоїдів.

Вчені з Росії та України виявили в шматочку бурштину з Рівненської області новий вид жука-сховоїда. На думку вчених, жуки цього роду з'явився в пізньому еоцені (приблизно 37-33 мільйона років тому), повідомляється в статті вчених, опублікованій в журналі Invertebrate Zoology.

Вчені відзначають, що бурштин був знайдений в заплаві річки Веселухи на північному заході Рівненської області. Це перший викопний вид роду Telmatophilus.

Новий вид отримав назву Telmatophilus sidorchukae - на честь дослідниці Катерини Сидорчук, яка загинула минулого року. Розроблені нею методи використовувалися при обробці зразка.

Вчені відзначають, що новий вид схожий на сучасних жуків Telmatophilus typhae, але все ж відрізняється від нього рядом ознак. Передбачається, що виникнення роду пов'язане з широким розповсюдженням напівзанурених рослин, на яких харчуються Telmatophilus. Цьому сприяла поява озер на півночі Євразії після похолодання, що почалося в другій половині еоцену.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

N+1

Читайте також: На Рівненщині поліцейські вилучили рекордну партію бурштину на 1,2 мільйона доларів

Вчені з Нанкінського інституту геології і палеонтології Академії наук Китаю виявили в шматочках янтарю скам'янілі останки комахи, які зберегли свій колір. Як правило, навіть добре збережені скам'янілі останки пофарбовані в сірі кольори, оскільки пігменти швидко розпадаються.