UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Бразилії вперше помітили білу пуму в дикій природі

На даний момент було відомо тільки про двох білих пум.

У національному парку Серра-дос-Оргаос на південному сході Бразилії помітили майже повністю білого самця пуми. Фотографії тварини стали першими свідченнями існування пум з з лейцізмом - генетичною мутацією, в результаті якої велика частина її тіла стає білою, повідомляє «Новое время».

Генетичні колірні відхилення, такі як альбінізм і лейцізм, відносно поширені серед кішок, але про них майже нічого не було відомо для пум. Наприклад, меланизм, надлишок чорного пігменту меланіну, реєструється у 14 з 40 відомих видів кішок. Але чорну пуму ніхто не реєстрував ніколи.

«Що стосується альбинизма, при якому тварини не можуть виробляти будь-якої пігмент - звідси і їх рожеві очі - є тільки два записи про таких пум: один в зоопарку і одна дика тварина на заході Сполучених Штатів», - заявив Люк Хантер, виконавчий директор програми «Великі кішки» Товариства охорони дикої природи і автор книги «Дикі кішки світу».

Після того, як були отримані знімки білої пуми, вчені сподівалися проаналізувати гени цієї «великої кішки». Але в регіоні, де були зроблені знімки, пуму більше не бачили.

Хоча відсутність варіації забарвлення пуми, ймовірно, не пов'язана з будь-якими еволюційними перевагами або недоліками, існують теорії, що чорні пантери - загальний термін, що стосується будь-якої великої кішки з темною шерстю, - можуть виграти в маскуванні за рахунок більш темного забарвлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Серфінгісти заявили про масову загибель тварин на Камчатці

Раніше «найсамотніший слон у світі» на ім'я Каваан, який жив в пакистанському зоопарку і розважав туристів, отримав новий будинок. Його перевезли в Камбоджу, де він проведе залишок життя в заповіднику.