Винахідник протоколу web Тім Бернерс-Лі до тридцятиріччя створення Всесвітньої павутини розповів про головні загрози інтернету. Він написав відкритий лист, в якому зазначив необхідність глобальних дій.
За його словами, перед інтернетом стоять три глобальні проблеми: зловмисні дії хакерів, в тому числі під державним контролем, рекламні моделі, що заохочують клікбейт і поширення дезінформації, а також ворожий тон і низька якість онлайн-дискусії. Рішенням цих проблем Бернерс-Лі бачить створення міжнародного регламенту поведінки в інтернеті.
"Вирішити їх можна, розробивши міжнародний регламент поведінки в інтернеті - за аналогією до Загальної декларації прав людини або Договору про космос", - написав він.
"Корпорації не мають нехтувати правами людини і громадською безпекою в гонитві за прибутком, а уряди повинні захищати ці права і гарантувати інноваційність та відкритість ринків. Але найголовніше - самі користувачі повинні вимагати від влади і корпорацій, щоб ті поважали інтернет як глобальне співтовариство, побудоване навколо людини", - підкреслив винахідник.
Бернерс-Лі вважає, що "боротьба за інтернет - один з головних викликів нашого часу".
"Кожен повинен внести свій внесок у створення мережі, яка забезпечить рівність і можливості для всіх", - зазначив він.
Люди проводять в Інтернеті третину життя. Про це у своїй статті для DT.UA пише Георгій Почепцов. На його думку, технологічно світ стрімко йде вперед, людина вже не встигає за цією швидкістю.
Детальніше про руйнівний вплив комунікацій читайте у статті Георгія Почепцова "Управляючи комунікацією, ми водночас управляємо світом" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".