UA / RU
Підтримати ZN.ua

Туризм та активний відпочинок допомагає лікувати деменцію.

Туризм та подорожі можуть увійти до лікарської практики, як терапія.

Дослідники з Австралії та Китаю з'ясували, що подорожі мають терапевтичний ефект при лікуванні деменції. Доктору Джун Вену зі Школи бізнесу та права Університету Едіт Коуен, доктору Дані Чжен — доценту кафедри туризму Університету Фудань, Китай, доктору Хайфен Хоу — професору епідеміології Школи громадської охорони здоров'я Першого Шаньдунського медичного університету, Ян Фау — професору в Університеті Кертіна, Австралія, Вей Вангу — професору громадської охорони здоров'я у Школі медичних наук Університету Едіт Коуен —  вдалося встановити вперше цей факт за допомогою масштабного аналізу раніше випущених робіт про деменцію. Свої висновки вчені опублікували у Tourism Management.

Згідно з дослідженням, нові враження, які людина отримує під час подорожі, позитивно впливають на роботу мозку. Це забезпечує когнітивну та сенсорну стимуляцію, а необхідність адаптуватися до нових умов під час подорожі змушує мозок працювати у посиленому режимі.

Туризм також передбачає багато рухів, що також корисно при різних захворюваннях - фізична активність пов'язана з психічним благополуччям. Крім того, у відпустці люди найчастіше їдять разом, що позитивно позначається на харчовій поведінці пацієнтів із деменцією.

Читайте також: На стратегію популяризації української кухні у 2022 році Держтуризму виділило 2 млн грн

Автори нового дослідження пропонують переосмислити роль подорожей у лікарській практиці та ставитися до них не просто як до розваги, а як до терапії.

Раніше повідомлялося про те, що рекордно низька кількість українців може дозволити собі цьогорічну відпустку. 38 відсотків опитаних українців не збираються у відпустку з простої причини – бо вони не мають роботи. А ще частину українців роботодавці під час війни мають право позбавити відпустки.

Важливо! Ця публікація основана на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!