UA / RU
Підтримати ZN.ua

Циклон, що накрив Нову Зеландію, оголив скам'янілості стародавніх гігантів

Морські створіння жили на Землі 80 мільйонів років тому.

Циклон, який обрушився на Нову Зеландію, оголив скам'янілості гігантських морських рептилій, які мешкали на Землі близько 80 мільйонів років тому. Останки були виявлені в лісі Маунгатаніва після потужного удару циклону Габріель, який вирував тут у лютому, повідомляє Live Science.

На думку палеонтологів, два виявлені хребці можуть належати еласмозавру - гігантській довгошій морській рептилії, довжина якої може досягати 14 метрів.

Читайте також: Палеонтологи знайшли в Австралії останки стародавньої тварини, схожої на вомбата

Команда також виявила ще один скам'янілий хребець, який міг належати мозазавру, величезній морській рептилії, яка в епоху динозаврів була найвищим океанським хижаком. Скам'янілості цих рептилій знаходили у Новій Зеландії і раніше, але такі знахідки не є чимось звичайним.

Габріель – сильний тропічний циклон, який обрушився на Північний острів Нової Зеландії у період з 12 по 16 лютого. Це був найсмертоносніший циклон, що обрушився на країну з 1968 року, в результаті якого загинуло 11 осіб. В Інституті геологічних та ядерних наук заявили про те, що в гористій місцевості, де були знайдені скам'янілості, струмки та річки перетворилися на «бурхливі потоки», мільйони кубічних метрів дощової води підняли валуни «розміром із візок для покупок».

GNS Science/Forest Lifeforce Restoration Trust

"Це було схоже на те, якби гігант йшов по руслу струмка, пинаючи каміння і валуни, ніби вони - галька, і перевертаючи все на своєму шляху", - сказав Піт Шоу, керуючий лісовим фондом Forest Lifeforce Restoration Trust.

У лісі Маунгатаніва знаходиться безліч скам'янілостей істот крейдяного періоду (від 145 до 66 мільйонів років тому). Першого динозавра вчені знайшли тут 1975 року.

Раніше палеонтологи виявили в Австралії останки викопних орлів, які були достатньо великими, щоб нести велику здобич. Можливо, вони могли б перенести гобіта, як у трилогії «Володар перснів» Джона Рональда Руела Толкіна.