UA / RU
Підтримати ZN.ua

Три чверті космічного сміття виявилися невідомими об'єктами

Орбітальне сміття виявилося складно зіставити з об'єктами в супутникових каталогах.

Вчені з Уорікського університету провели спостереження за космічним сміттям і з'ясували, що 75% цих об'єктів неможливо зіставити з даними загальнодоступних супутникових каталогів. Тобто, існуюче орбітальне сміття погано відстежується, повідомляє «Популярная механика».

У ході дослідження астрономи зосередилися на відстеженні та зйомці дрібних уламків, які погано відбивають світло. Такі об'єкти складно регулярно відстежувати і реєструвати в каталогах.

Робота проводилася на об'єктах в геосинхронній області, приблизно в 36 тисячах кілометрів над екватором, де супутники обертаються з періодом, що відповідає обертанню Землі. Далеко над зовнішнім шаром атмосфери планети немає природних механізмів (таких як атмосферний опір), що викликають розпад орбіти, тому сміття, що утворюється поблизу геосинхронної області, буде залишатися там дуже довго.

Яскравість більшості орбітальних слідів, які виявили телескопи, відповідала одному метру або більше. Виявилося, що 95% цих виявлень не співпали з даними, які містяться в загальнодоступних каталогах. Після того, як вчені включили в список інше сміття з цієї області, виявилося, що у понад 75% об'єктів немає записів у загальнодоступних каталогах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: На МКС зафіксували витік аміаку

Минулого тижня Міжнародна космічна станція здійснила маневр, який допоміг їй ухилитися від космічного сміття невідомого походження. За словами голови NASA Джима Бранденстайна, ситуація з космічним сміттям на орбіті погіршується.