UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лише третина тропічних лісів у світі залишилася недоторканою – дослідження

Дві третини тропічних лісів вже знищені або деградували.

Фонд Rainforest Foundation Norway опублікував масштабний звіт про стан тропічних лісів на Землі. Як повідомляється в заяві фонду, цей звіт - перший в своєму роді, в ньому зібрали дані з усіх 73 країн, на території яких розташовуються тропічні ліси - найдавніші і найбільш різноманітні екосистеми в світі.

Дані дослідження показали, що з 14,5 мільйона квадратних кілометрів площі, яку колись покривали тропічні ліси, тільки 36% залишилися недоторканими. Більше третини, 34%, вже зникли, а 30% переживають різні форми деградації.

Якщо ж брати до уваги сучасну площу тропічних лісів, то деградують 45%.

Вчені попереджають, що зараз тропічні ліси наближаються до критичної точки, коли вони вже будуть не в змозі підтримувати екосистеми і будуть колапсувати. Ознаки цього вже спостерігаються в деяких регіонах тропічних лісів Амазонки.

За словами дослідників, з 2002 по 2019 рік світ втратив 571 863 квадратних кілометри тропічних лісів, що можна порівняти з площею Франції. Площу ж незайманих лісів можна порівняти з площею половини Європи.

«Хороша новина в тому, що територія, яку можна порівняти з площею половини Європи, все ще залишається незайманою. Але тропічні ліси, що залишилися, стають все більш фрагментованими або сильно пошкодженими. Люди рубають ці колись непрохідні ліси на все менші частини, підриваючи їхню здатність поглинати вуглець, охолоджувати планету, виробляти дощі і забезпечувати середовище проживання», - заявив автор звіту, старший радник Rainforest Foundation Norway Андерс Крог.

72% незайманих тропічних лісів знаходяться в басейні Амазонки, на територію Бразилії припадає 42%. Але останнім часом Амазонка знаходиться під сильним антропогенним впливом, оскільки ліси випалюють для вирощування сої та інших культур.

Найбільше постраждала Азія, на територію якої припадає лише 7% незайманих тропічних лісів. На острові Суматра недоторканими залишилися лише 9% лісів, які розташовувалися тут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Через зміни клімату люди в тропіках можуть почати вмирати від спеки

Раніше американські вчені заявили про те, що глобальне потепління може призвести до зміщення зони тропічних дощів, яка розташовується поблизу екватора. А це, в свою чергу, може поставити під загрозу продовольчу безпеку мільйонів людей.