UA / RU
Підтримати ZN.ua

TikTok став мішенню для західних спецслужб: деталі мережевого протистояння Китаю та Європи

Щонайменше п’ять національних урядів, включаючи провідні держави з кібербезпеки Німеччину, Нідерланди та Естонію, запровадили обмеження.

Європейські уряди слідом за США також ввели обмеження на застосунок TikTok, що належить Китаю. Міністерствам у всьому євроблоці, особливо тим, хто займається політикою оборони та безпеки, заборонено використовувати TikTok на державних пристроях, свідчать запити POLITICO до національних урядів.

Найсильніший удар для платформи соціальних медіа був завданий наприкінці минулого місяця, коли Європейська комісія, Рада та дипломатична служба ЄС оголосили, що заборонили своїм співробітникам користуватися додатком із міркувань безпеки, що стало останнім прикладом зростаючої напруги між Пекіном і Заходом. . Європейський парламент незабаром наслідував цей приклад . Але принаймні п’ять національних урядів, включаючи провідні держави з кібербезпеки Німеччину, Нідерланди та Естонію, запровадили подібні обмеження в останні роки.

За цими обмеженнями ширяться побоювання, що програма може бути використана як засіб шпигунства групами, пов’язаними з Пекіном, масовим витоком даних до Китаю або конфіденційною інформацією, яка потрапить у чужі руки. TikTok належить технологічній фірмі ByteDance зі штаб-квартирою в Пекіні, що робить популярний додаток для обміну відео мішенню західних служб безпеки, які намагаються протистояти агресії Китаю в цифровій сфері.

Це також не лише безпека. TikTok стикається з низкою справ, порушених європейськими регуляторами, які оскаржують використання компанією даних європейців через проблеми конфіденційності. Ці розслідування вже обійшлися компанії соціальних мереж у мільйони штрафів.

Ось як європейські уряди вжили заходів проти TikTok: