На засіданні керуючої ради ЄКА було досягнуто двох угод, які тісно пов'язані між собою. Перша продовжує термін експлуатації МКС ще на п'ять років, друга - виділяє 240 млн євро протягом двох років для підтримки компанії Arianespace.
Американські ЗМІ відзначають, що у грудні 2010 року два основних вкладника ЄКА - Франція і Німеччина не змогли домовитися щодо питання фінансування компанії Arianespace, що здійснює запуски супутників за допомогою ракет-носіїв Ariane-5 з космодрому Куру у французькій Гвіані.
Згідно з повідомленнями, Німеччина була більше зацікавлена у продовженні терміну життя МКС, а Франція - у допомозі компанії Arianespace. У зв'язку з цією розбіжністю у грудні рішення про долю станції не було прийнято.
У лютому 2011 року Роскосмос повідомив, що "уряди Росії і Японії затвердили пропозицію щодо продовження експлуатації МКС після 2016 року".
"Відповідним указом Національного аерокосмічного агентства США термін служби МКС на орбіті було продовжено як мінімум до 2020 року", - йшлося у повідомленні, розміщеному на сайті агентства.
"Європейське космічне агентство і Канадське космічне агентство у даний час ведуть роботу з урядами з метою досягти консенсусу стосовно продовження польоту станції", - зазначав Роскосмос.
МКС є спільним проектом Росії, США, Японії, Канади, Бразилії та Євросоюзу. Офіційною датою початку експлуатації МКС вважається 20 листопада 1998 року, коли на орбіту було виведено перший модуль станції.
За матеріалами „Інтерфакс-Україна“