UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп Hubble сфотографував аналог Сонця, яке гине

Згідно з сучасним астрономічним уявленням, з виснаженням запасів термоядерного палива Сонце значно розшириться і поглине найближчі планети (зокрема і Землю). Станеться це приблизно через п'ять мільярдів років.

Астрономи, що працюють з даними телескопа Hubble, сфотографували водневу зірку Кемпбелла в сузір'ї Лебедя (HD 184738), яка знаходиться на завершальному етапі своєї еволюції. Зображення дозволяє уявити, як буде виглядати Сонце через п'ять мільярдів років, - після того, як в ході розширення знищить навколишні планети. Фотографія і її опис викладені на сайті NASA.

Згідно з сучасним астрономічним уявленням, з виснаженням запасів термоядерного палива Сонце сильно розшириться і поглине найближчі планети (у тому числі і Землю). Станеться це приблизно через п'ять мільярдів років. Більша частина речовини зірки буде викинута в навколишній простір, а решта ядра перетвориться на білий карлик.

Саме таку картину можна побачити на зображенні зірки HD 184738 - потоки речовини видно на фотографії у формі червоно-помаранчевих хмар. Воднева зірка Кемпбелла належить до досить рідкісної послідовності зірок WC, в яку входять старі зірки сонячної маси. Поряд з більш масивними світилами WN такі зірки називають зірками Вольфа-Райе. Представники обох послідовностей схожі в тому, що вони оточені хмарами викинутої речовини і мають високу світність. Відрізнити один від одного їх можна по спектру переважаючих елементів у зірках WC, де багато вуглецю і кисню, але мало азоту.

Світила даного класу були відкриті в 1867 році астрономами Шарлем Вольфом і Жоржем Раєм. У Чумацькому шляху в даний час виявлено 230 таких зірок. Їх середня світність приблизно у 4000 раз перевищує світність Сонця. !zn

Читайте також:

Вчені наблизилися до розгадки існування Всесвіту

Вчені: Після Великого вибуху Всесвіт був рідким

Вчені вважають, що дізналися остаточну долю Всесвіту