UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп FAST зареєстрував ще три швидких радіовсплески

Джерела сплесків знаходяться в інших частинах Всесвіту.

Вчені з Національної астрономічної обсерваторії Китайської академії наук за допомогою найбільшого в світі радіотелескопу FAST виявили три швидких радіовсплески (FRB). За словами дослідників, ці радіовсплески відбулися мільярди років тому, коли Всесвіт був молодим, повідомляє «Сіньхуа».

Вчені також переконані, що виявлені недавно FRB разом з першим сплеском, спійманим FAST у 2020 році, підказують, що кожен день Землю може досягати до 120 тисяч таких подій, які можуть бути виявлені.

"Ми невпинно працюємо над обробкою даних і очікуємо нових відкриттів від FAST", - розповів провідний дослідник Ню Ченьхуей.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Вперше швидкі радіовсплески були помічені в 2007 році, проте визнаного пояснення вони не отримали досі. Невідоме і їхнє джерело: воно може розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, створюючись технічними пристроями.

Читайте також: Україна виведе в космос власний супутник до кінця року

Раніше вчені заявили про те, що що відкрили джерело загадкових сплесків. Спалах FRB 150418, зафіксований 18 квітня 2015 року, на думку дослідників, є наслідком злиття нейтронних зірок в еліптичній галактиці, яка розташовується на відстані 6 мільярдів світлових років від Землі.