UA / RU
Підтримати ZN.ua

Телескоп "Джеймс Вебб" знайшов галактики, які не повинні існувати

Ймовірно, гігантські галактики з'явилися незабаром після Великого вибуху.

Телескоп «Джеймс Вебб» виявив масивні галактики розміром з Чумацький Шлях, наповнені старими зірками, які поставили астрономів у глухий кут. Згідно з існуючими уявленнями, галактики не повинні були існувати, повідомляє Space.com.

Галактики знаходяться так далеко, що на знімках, отриманих телескопом, виглядають як червоні точки. Проаналізувавши світло, яке вони виділяють, вчені дійшли висновку, що об'єкти з'явилися через 500-700 тисяч років після Великого вибуху.

Читайте також: Астрономи показали знімок найлегшої екзопланети

Саме собою існування таких стародавніх галактик не стало сюрпризом. Астрономи вважають, що перші зірки з'явилися, коли Всесвіт вийшов з так званих темних часів – перших 400 тисяч років свого існування.

Але галактики, знайдені на зображеннях «Джеймса Вебба», напрочуд великі, а зірки в них – надто старі. Нове відкриття суперечить існуючим уявленням про те, Всесвіт виглядав і розвивався в ранні роки. Крім того, вони не збігаються зі спостереженнями, проведеними попередником Джеймса Вебба, телескопом «Хаббл».

«У нас були певні очікування щодо типу галактик, які існували в ранньому Всесвіті: вони молоді та маленькі. Попередні дослідження раннього Всесвіту за допомогою «Хаббла» та інших інструментів, як правило, знаходили маленькі, блакитні, молоді галактики в ранні часи: об'єкти, які нещодавно сформувалися з первинного космічного бульйону і самі будують свої ранні зірки та структури», - заявив один з авторів дослідження Джоел Лежа з Пенсільванського університету.

Молоді зірки світяться блакитним світлом, а з віком набувають більш червоне світіння. У стародавніх галактиках, які знайшов "Джеймс Вебб", астрономи не очікували побачити старі червоні зірки. Крім того, вони не думали, що зможуть побачити галактики масою понад мільярд Сонць. Але червоні галактики, виявлені телескопом, в 50 разів масивніші, ніж очікували вчені.

Раніше "Джеймс Вебб" зміг підтвердити існування планети за межами Сонячної системи. Раніше її існування вказали дані телескопа TESS.