UA / RU
Підтримати ZN.ua

Технології-2011: рік хмар і "говірливих" телефонів

2011-й став роком "говірливих" смартфонів, інтернет-телебачення, проникнення LTE-мереж, дешевого планшета Kindle Fire, ультратонких ноутбуків, армії Android-пристроїв і "хмарних" обчислень.

Таку думку висловив колумніст газети The Wall Street Journal Уолт Моссберг, який виділив основні тенденції в секторі споживчих технологій.

Успіх i-гаджетів, безумовно, відноситься до однієї з головних подій 2011 року, навіть незважаючи на відхід у відставку і подальшу смерть гендиректора Apple Стіва Джобса, пише відомий IT-журналіст. У березні, нагадує Моссберг, компанія показала поліпшену версію iPad, і продала десятки мільйонів планшетів, а в жовтні - нову модель смартфона iPhone.

Хоча зовні ця новинка майже не відрізняється від свого попередника, її родзинкою став пробний вистріл Apple в галузі штучного інтелекту - персональний асистент Siri, що реагує на голосові доручення користувачів. У результаті компанії вдалося створити просту і зрозумілу для споживачів цифрову модель, зав'язану на екосистемі контенту, зазначає Моссберг.

У наступному році Apple напевно запропонує нові моделі смартфона і планшета, але головна інтрига на 2012 рік, на думку оглядача WSJ, полягає в тому, чи зможе Apple, яка втратила свого лідера, зберегти місце під натиском пристроїв на ОС Android від Google.

Рік, що минає також запам'ятався виходом планшета Kindle Fire від Amazon - мабуть, найуспішнішим до цього часу суперником iPad. Це пояснюється двома причинами - наднизькою ціною (199 доларів в США), і прив'язкою до великої бібліотеки контенту Amazon, пише Моссберг.

Більше того, Kindle зіграв з відкритістю платформи Android злий жарт - у пристрої реалізований абсолютно інший призначений для користувача інтерфейс без будь-якого натяку на онлайн-сервіси Google. До наступного року, як очікується, Amazon зробить нову, більш тонку версію Kindle з широкою діагоналлю, але чи зможе вона конкурувати з iPad і іншими Android-планшетами - питання відкрите, відзначає експерт.

2011 рік був також примітний більш широким поширенням технології LTE, з точки зору як географії, так і числа підтримуючих її пристроїв. У прийдешньому році цей швидкісний протокол, що передає дані по бездротових 4G-мереж з теоретичною швидкістю до 326,4 мегабіта на секунду, матиме сильний вплив на споживчий сектор, вважає Моссберг. Тим не менш, перед цим фахівцям потрібно вирішити дві проблеми - швидку розрядку акумулятора (до цього призводить передача "важких" даних, таких як трансляція HD-відео) і ймовірне перевантаження LTE-мереж.

Іншими продуктами та технологіями цього року, чий потенціал, на думку журналіста, розкриється в 2012-м, стали "хмарні" обчислення (концепція зберігання даних, музики та програм не на жорсткому диску, а на віддалених серверах), тонкі і легкі "ультрабуки" , які можуть стати стандартом для виробників лептопів, смартфони та планшети на базі універсальної версії Android - Ice Cream Sandwich, пристрої на новій ОС Windows 8 від Microsoft, а також інтернет-телебачення (до нього Моссберг зараховує потоковий сервіс Netflix, приставки Apple TV і Roku , прийдешній контролер Kinect для ТБ і телевізори з логотипом яблука).