Дослідники за допомогою даних, отриманих супутниками NASA виявили 39 нових джерел забруднення повітря діоксидом сірки (SO2). Повідомлення про це було опубліковано на сайті NASA.
Як заявив один з авторів роботи Кріс МакЛінден, "супутниковий знімок діоксиду сірки показує "гарячі точки", що робить можливість розрахунку викидів простішою".
Джерела забруднення були знайдені на супутникових знімках, зроблених з 2005 по 2014 рік, вони включають в себе вугільні електростанції, плавильні печі, райони газової і нафтової переробки на Близькому Сході, а також у Мексиці і Росії. Ці джерела забруднення складають 12% від загального числа всіх викидів діоксиду сірки.
Дослідники також виявили сплячі вулкани, які повільно викидають токсичний газ в атмосферу і є природними джерелами SO2.
Раніше повідомлялося про те, що в печерах Іспанії та Гібралтару вчені виявили найдавніше забруднення навколишнього середовища, викликане діяльністю людини. У печерах були виявлені виходи на поверхню важких металів: міді, свинцю, цинку і нікелю, датовані початком кам'яного століття. Причиною викидів стали багаття, яке розпалювали доісторичними людьми в печерах, гар і попіл від них.