UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сучасні люди з'явилися в Монголії набагато раніше за передбачуване

Homo sapiens були присутні в регіоні ще 45 тисяч років тому.

Міжнародна група археологів виявила в Монголії кам'яні знаряддя праці, які вказують на те, що люди жили в цьому регіоні набагато раніше, ніж передбачалося. Нові дані свідчать про те, що Homo sapiens були присутні тут ще 45 тисяч років тому, тобто, на 10 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього, повідомляється на сайті Каліфорнійського університету в Девісі.

Розкопки проводилися на ділянці Tolbor-16 на березі річки Толбор з 2011 по 2016 рік. Дослідникам вдалося виявити тисячі кам'яних знарядь, 826 з яких асоційовані з найбільш раннім часом перебування людей на стоянці. Вчені відзначають, що знайдені знаряддя нагадують ті, які були виявлені в Сибіру і на північному заході Китаю.

Незважаючи на те, що дослідники не змогли виявити останки людей, вони змогли з'ясувати, що час появи стоянки відповідає найдавнішим останками людей, знайденим у Сибіру. Вчені підкреслюють, що люди з'явилися в Монголії на 10 тисяч років раніше, ніж вважалося до цього, і всього через 15 тисяч років після міграції з Африки.

Сліди обробки грунту і форма знарядь праці вказують на те, що в той час клімат регіону був значно теплішим і вологішим, а отже, умови для життя людей і тварин тут були більш сприятливими. Зокрема, були знайдені кістки як великих тварин (можливо, бізонів), так і більш дрібних (диких овець і кіз).

За словами дослідників, також можливо, що стародавні люди, сліди яких були знайдені, зустрічалися з денисівцями. Генетичні дослідження дозволили розрахувати, що Homo sapiens вперше зустріли денисівців і схрестилися з ними приблизно в той же період; жили ж денисівці, як вважається, в Китаї та його околицях приблизно протягом 160 000 років.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.