Вчені зі Стенфордського університету заявили про те, що гени, які були успадковані сучасними людьми від неандертальців, подарували першим захист від вірусів. Як повідомляє Phys.org, у геномі більшості жителів сучасних Європи і Азії міститься 2% ДНК неандертальців.
На думку дослідників, перші контакти між представниками Homo sapiens і неандертальцями сталися тоді, коли люди сучасного типу покинули Африку. До того моменту неандертальці жили на території Азії і Європи сотні тисяч років і їхній імунітет адаптувався до існуючих тут вірусів.
У ході дослідження вчені проаналізували нуклеотидні послідовності понад 4,5 тисячі людських генів, пов'язаних з захистом проти вірусів, на збіг з фрагментами ДНК неандертальця. Було виявлено 152 ділянки ДНК, які були присутні в геномах обох видів.
Дослідники встановили, що білки, які кодуються генами, успадкованими від неандертальців, здатні взаємодіяти з ВІЛ, вірусами гепатиту С та грипу А.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.