UA / RU
Підтримати ZN.ua

Створено установку для синтезу палива з повітря та світла – відео

Добуті альтернативним способом метан та гас придатні для використання в існуючій транспортній інфраструктурі, кажуть вчені.

Команда вчених із кількох інститутів Швейцарії та Німеччини створила установку, схожу на супутникову антену, за допомогою якої з повітря та сонячного світла можна видобувати екологічно безпечне паливо для транспорту. Результати експериментів опубліковані в науковому журналі Nature.

«На авіацію та судноплавство нині припадає приблизно 8% загальних антропогенних викидів CO2. Є електродвигуни, проте для тривалих, особливо авіаційних транспортувань, вони не підходять. Перспективним рішенням є синтетичні альтернативи нафтовим рідким вуглеводневим паливам (гас, бензин, дизельне паливо)», - йдеться в анотації до статті.

Читайте також: Нуль викидів: у Британії створили машину швидкої допомоги на водні

«Дані синтетичні альтернативи рідким видам палива, отриманого з нафти, повністю сумісні з існуючою інфраструктурою для зберігання, розподілу та використання транспортного палива», - кажуть у Швейцарській вищій технічній школі Цюріха (ETH Zurich).

Раніше вчені з Технологічного інституту Джорджії запропонували новий спосіб виробництва ракетного палива на Марсі, який коштуватиме набагато менше від існуючих.