Інженери Швейцарської вищої технічної школи у Цюріху розробили робота, який може пересуватися виробленою ним самим павутиною з термопластика. Опис пристрою опубліковано у журналі Bioinspiration & Biomimetics, коротко про нього пише Phys.Org.
Пластик для виробництва "павутини" розтоплюють в одному відділі пристрою. Потім, застигаючи, цей пластик намотується на два колеса робота і використовується як опора при пересуванні. Товщина "павутини" може варіювати від одного до п'яти міліметрів. Під час випробування прототип здатний спускатися на 82 сантиметри зі швидкістю близько 5 сантиметрів на хвилину.
Поки "робопавук" здатний рухатися тільки вниз і вгору, але у майбутньому творці планують удосконалити пристрої для горизонтального руху. В такому випадку робот зможе створювати у приміщенні сітку і пересуватися уздовж неї. Такий спосіб пересування може бути альтернативою польоту у небезпечних приміщеннях тому випадку, коли безпілотники не можуть впоратися з дуже великим вантажем. Автори також планують встановити на пристрій додатковий модуль, який дозволить використовувати заново вже створену пластикову павутину.
Біоміметичні пристроъ є одним з найбільш передових напрямків робототехніки. Останнім часом інженери створили робота-водомірку, що рухається по воді, робота-блоху, робота-таргана, і робота-перекотиполе. Роботи, які, подібно нового пристрою, здатні рухатися вертикально, складають окремий клас апаратів. !zn
Читайте також:
NASA показало незвичайного супербота для десанту на Титан
Google купив розробника військових роботів для Пентагону
Британські вчені припустили, що через п'ять років канцелярських працівників витіснять роботи