Вчені з Південної Кореї створили прототип робота з активним камуфляжем. Він змінює своє забарвлення, орієнтуючись на колір навколишнього середовища в режимі реального часу, повідомляє Naked science.
Поки систему можна назвати примітивним демонстратором нової технології. Але в майбутньому вона може знайти широке застосування, особливо у військовій техніці.
Створений ученими робот використовує колірні датчики. Їхній сигнал передається на тонкі срібні електроди, які йдуть до «панцира» робота, покритого декількома шарами, що містять термочутливі рідкі кристали. Нагріваючись, електроди змушують їх змінювати колір, підлаштовуючись під забарвлення тієї поверхні, якою робот рухається. За рахунок продуманого розподілу пігментів у панцирі можна імітувати навіть малюнок на ній.
Проблемою створеного прототипу є чутливість до температури. На представленому відео робота випробовували при кімнатній температурі, але холод або спека можуть вплинути на термочутливі датчики. Надалі вчені хочуть удосконалити систему управління пігментами і вирішити цю проблему.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше компанія Xiaomi представила свого першого робота-собаку, який отримав назву CyberDog. Він важить три кілограми, здатний рухатися на швидкості три метри на секунду і оснащений сенсорами і камерами, що дозволяє йому рухатися в напівавтономному режимі.