Учені з Чиказького університету розробили біоелектронний пристрій у форматі круглого патчу, який за допомогою живих бактерій здатен вилікувати псоріаз, пише New Scientist.
Пристрій вже успішно протестували на мишах: за 4-7 днів у них зменшувалося запалення та прискорювалася регенерація здорової шкіри. У людей цей процес може зайняти більше днів, проте зцілення реальне, каже один із розробників Божі Тіан.
Верхній шар пристрою має електронні датчики, які можуть вимірювати електричний імпеданс шкіри (показник для відстеження товщини та сухості шкіри), а також температуру та вологість тіла. Нижній шар складається з м'якого гідрогелевого матеріалу, що містить живі бактерії Staphylococcus epidermidis, компонент нормального мікробіома шкіри людини. Ці бактерії поєднуються з крохмалем і желатином, щоб імітувати «біоплівку», в якій бактерії можуть процвітати. Бактерії S. epidermis природним чином виробляють метаболіт, здатний порушити надактивне зростання клітин шкіри. Після нормалізації регенерації шкіри пристрій дезинфікує її від бактерій.
До слова, торік у сервісі Google Lens з'явилася можливість виявляти шкірні захворювання по фото: система може ідентифікувати, зокрема, різні види висипу та родимок, а потім знаходити відповідну інформацію в інтернеті.
Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!