Археологи заявили про те, що ступінчаста вулиця в Єрусалимі, яка вела від південних воріт міста до Сілоамського ставку, а потім до Храмової гори, ймовірно, була побудована за часів правління Понтія Пілата. До таких висновків учені прийшли, датувавши монети, які були знайдені на узбіччях вулиці, повідомляє N+1.
Про існування в Єрусалимі ступінчастої вулиці вчені знали ще з кінця ХІХ століття. Вона проходила через Сілоамський ставок, який стародавні євреї використовували для ритуальних обмивань. Згідно з Євангелієм від Іоанна, саме в ньому Христос зцілив сліпого від народження чоловіка. Першу ділянку ступінчастої вулиці виявили у 1894 році, а при подальших розкопках археологи відкривали нові фрагменти. Її датування варіювалася від часу правління Ірода I Великого (40-4 роки до нашої ери) до царювання його правнука Агріппи II (53-66 роки нашої ери).
Тепер же дослідники запропонували нове датування, посилаючись на вік монет, які були знайдені на вулиці. За час розкопок, які проводилися з 2013 року, була знайдена 101 монета. Найпізніші монети були викарбувані в 30-31 роках. Намісником Юдеї в цей час був Понтій Пілат.
На думку дослідників, частину часу будівництво ступінчастою вулиці проходило при Пілаті. На їхню думку, воно почалося не пізніше 30-31 роках нашої ери (можливо, у 17-25 років) і було закінчено не пізніше 40-41 років. Останнім, хто карбував монети до початку правління царя Ірода Агріппи I (37-44 роки) був Понтій Пілат. Хоча Агріппа I почав правити в 37 році, Іудею і Самарію римляни йому віддали в управління тільки в 41-42 роках. Після цього він почав карбувати свої гроші. Оскільки монет, зроблених під час царювання Агріппи, археологи на ступінчастій вулиці не знайшли, вони припустили, що будувати її закінчили до того, як він вступив на престол.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше група археологів під керівництвом Джоді Мегнесс з Університету Північної Кароліни виявила в руїнах синагоги V століття на півночі Ізраїлю стародавні мозаїки. На мозаїках зображені сім відомих біблійних сюжетів.