UA / RU
Підтримати ZN.ua

Стародавні та сучасні метеорити відрізняються за складом – вчені

Склад метеоритів істотно змінився за останні 500 мільйонів років.

Вчені заявили про те, що склад метеоритів зазнав істотних змін за останні 500 мільйонів років. Висновки вчених були опубліковані в журналі Nature Astronomy.

Метеорити – космічні об'єкти, які впали на поверхню більш великих небесних тіл. Вивчення складу метеоритів допомагає дослідникам отримати уявлення про конструювання Сонячної системи. При цьому вважається, що склад останньої залишається відносно стабільним приблизно 500 мільйонів років.

Тепер же дослідники проаналізували 270 кілограмів породи з дна річки Лінна в Ленінградській області. Після просіювання зразків автори отримали мікрометеорити загальним розміром близько 63 мікрометрів - ці мінерали зберігають свій склад протягом мільйонів років.

За допомогою хімічного аналізу вчені порівняли склад хромшпінелідів і сучасних метеоритів. Результати показали, що їхній склад значно розрізняється: так, 34% небесних тіл, частиною яких є хромшпінеліди, відносилися до ахондритів - кам'яних метеоритів без хондр, тоді як серед сучасних метеоритів їхня частка становить лише 0,45%.

На думку дослідників, зміна хімічного складу метеоритів могла бути наслідком зіткнення двох невідомих космічних тел. Уламки одного з них могли впасти на Землю.

Раніше вчені припустили, що Юпітер викинув з Сонячної системи іншу велику планету. На думку вчених, зникла планета ставилася до того ж класу, що і Нептун і Уран. Вона була гігантом, але не газовим гігантом, як Юпітер і Сатурн, а крижаним – набагато більш щільним і масивним. Юпітер міг викинути цю планету Сонячної системи під час близького сходження.