Італійські вчені виявили докази того, що стародавні люди готували борошно понад 30 тисяч років тому, у верхньому палеоліті, ще до появи землеробства. Про це свідчать сліди вівса, які вчені виявили на знарядді, вік якого склав 32 тисячі років.
Марта Маріотті Ліппі і її колеги досліджували кам'яне знаряддя, яке було виявлено в Італії у 1989 році. На ньому збереглися сліди крохмалю і зерен, причому сліди крохмалю розподіляються таким чином, що вказують на те, що знаряддя використовувалося як товкач. З його допомогою стародавні люди перетворювали на борошно зерна різних злаків, головним чином вівса.
Крім того, вченим вдалося виявити те, що перед процесом приготування зерна піддавалися термічній обробці. Про це свідчить роздутість і клейстеризованість зерен. Можливо, люди кам'яного століття прискорювали процес висушування зерен, який в умовах верхнього палеоліту проходив досить повільно.
Вчені припускають, що стародавні люди готували злаки, і задовго до появи землеробства (9 тисяч років до нашої ери) накопичили безліч знань з обробки рослин.
Раніше вченим вдалося виявити найдавнішу кістку мізинця людини, яка свідчить про те, що сучасна рука людини з'явилася раніше, ніж вважалося до цього.