Японська міжпланетна станція "Хаябуса-2" успішно здійснила другий забір ґрунту з астероїда Рюгу. Як повідомляє N+1, станція зібрала ґрунт поблизу штучного кратера, який був створений раніше в цьому році.
Друга операція з забору ґрунту почалася 9 липня, вона цікава тим, що дослідники зможуть отримати зразки підповерхневого шару астероїда, який не піддавався сильному впливу випромінювання і космічних променів. Надалі вчені проаналізують склад обох проб ґрунту і зможуть скласти більш повну картину складу астероїда.
Область C01-Cb, звідки проводився забір ґрунту, знаходиться приблизно в двадцяти метрах на північ від штучного кратера і має радіус близько 3,5 метрів. Станція розпочала спуск з робочою 20-кілометрової орбіти вранці 10 липня і рухалася зі швидкістю близько 40 сантиметрів на секунду. На висоті близько п'яти метрів від поверхні небесного тіла швидкість зменшили до 10 сантиметрів на секунду. На висоті 30 метрів від поверхні Рюгу станція зависла для того, щоб знайти відображає цілеуказник.
Останнє зависання сталося на висоті близько 8,5 метрів вранці 11 липня. Апарат скинув на астероїд танталову кулюю, зібрав пил і уламки породи, що піднялися вгору, а потім почав різкий набір висоти.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Станція була запущена 3 грудня 2014 року. Її завдання - доставка зразків ґрунту з астероїда Рюгу. На думку дослідників, вивчення хімічних властивостей його речовини дозволить вченим судити про склад протосонячної туманності.
"Хаябуса-2" буде досліджувати астероїд приблизно 1,5 року, а потім спуститься на його поверхню модуль MASCOT, на якому встановлені спектрометр, магнітометр, радіометр і камера. Після взяття проби ґрунту з поверхні Рюгу станція відправиться назад до Землі, і скине капсулу з речовиною астероїда в грудні 2020 року.
Раніше станція "Хаябуса-2" передала на Землю нові знімки астероїда Рюгу. На зображеннях видно групи валунів і велику скелю в північній полярній області астероїда. Наголошується, що апарат зробив знімки 18-20 червня, перебуваючи на відстані 200-100 кілометрів від поверхні небесного тіла.