Влітку в небі можна помітити щось дивовижне - сріблясті або мезосферні хмари. Це найвищі хмари, які можна побачити на Землі, вони формуються на висоті близько 80 кілометрів і виглядають, як щось інопланетне, пише The Guardian.
Сріблясті хмари формуються в мезосфері - верхній частині атмосфери з невеликою кількістю вологи і дуже низькими температурами. Водний пар тут замерзає і створює кристали, які і формують сріблясті хмари. Найбільш холодна мезосфера влітку, тому такі хмари спостерігаються саме в цю пору року.
Але, не дивлячись на свою красу, сріблясті хмари можуть бути тривожною ознакою глобального потепління. Вперше їх помітили в 1885 році і відтоді вони спостерігалися дуже рідко, в основному в полярних регіонах. Але останнім часом вони з'являються набагато далі і сяють набагато яскравіше. Наприклад, 21 червня їх можна було помітити над Лондоном і іншими регіонами Британії.
Велика частина вологи, необхідної для створення сріблястих хмар, надходить з метану. Він викидає водяну пару, коли розпадається у верхніх шарах атмосфери. І в міру того, як забруднення метаном збільшувалася, сріблясті хмари ставали все більш яскравими, а головне помітними в нових місцях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше дослідники помітили, що льодовик Презена в Альпах забарвився в рожевий колір. Це сталося через присутність водоростей Ancylonema nordenskioeldii і може бути свідченням «точки неповернення» в глобальному потеплінні.