UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спільний предок китів і бегемотів виявився сухопутним

Раніше вважалося, що загальний предок цих тварин був земноводною істотою.

Вчені з США та Німеччини заявили про те, що загальний предок бегемотів і китів був сухопутною істотою, а не земноводною, як вважалося раніше. Ймовірно, він жив на Землі близько 55 мільйонів років тому, повідомляє Naked science.

У ході дослідження вчені вивчили шкіру китів і бегемотів. Вони порівняли анатомію шкіри гіпопотамів і китоподібних на основі гістології та використали геномні скринінги. В результаті вдалося скласти гранично повний список «генів шкіри», які були інактивовані як у бегемотових, так і у китоподібних. Справа в тому, що, коли ті чи інші істоти переходять від життя на суші до життя у воді, їхнє волосся, кігті і потові залози зникають через непотрібність. Шкіра стає більш гладкою і однорідною

Виявилося, що адаптація шкіри китів і гіпопотамів до водного середовища сталася незалежно один від одного. У лінії бегемотів вона трапилася набагато пізніше, ніж у китоподібних. Так, у гіпопотамів збереглися потові залози, які виділяють речовину оранжевого кольору, призначену для захисту від сонця і мікробів. У китів же такого немає.

У китоподібних є вуса, але їх вкрай мало, а у бегемотів вони ярковиражені. Крім того, у них все ж є рідкісні волоски на тілі, на вухах і кінчику хвоста. Вони потрібні для того, щоб під час випорожнення крутити хвостом і подрібнювати фекалії, розбризкуючи їх навколо, позначаючи територію.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Читайте також: Стародавні тварини трилобіти могли дихати ногами – вчені

Раніше вчені з Університету Вітватерсранда заявили про те, що антеозавр, якого вважали громіздким і дуже неповоротким, насправді мав стрімкістю і, ймовірно, був одним з найжахливіших хижаків свого часу. Дослідники назвали його «аналогом» тиранозавра, який жив на 200 мільйонів років пізніше.