UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецслужби США створили сховище метаданих мільйонів користувачів інтернету

Додаток "Марина" відстежує роботу будь-яких користувачів в браузерах і збирає їх контактну інформацію.

Агентство національної безпеки (АНБ) США зберігало метадані мільйонів користувачів інтернету, які не підозрювалися в протиправній діяльності, пише газета Guardian з посиланням на документи, надані колишнім співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом.

В інструкції з використання розвідувальної інформації для агентів АНБ повідомляється про репозиторії метаданих під кодовою назвою "Марина" (Marina). Згідно з документом, метадані з будь-якого комп'ютера, отримані мережею збору інформації АНБ, направляються в базу даних "Марина". Метадані, отримані з телефонних мереж, направляються в окрему систему зберігання.

"Додаток "Марина" відстежує роботу користувача в браузерах, збирає його контактну інформацію та контент і становить підсумовуючий звіт... Одним з чудових властивостей "Марини" є її здатність відстежувати метадані, що знаходяться в полі зору радіоелектронної розвідки протягом 365 днів, незалежно від того чи є дані об'єкти метою стеження", - пояснюють фахівці АНБ.

Публікація Guardian стала черговим викриттям діяльності спецслужб США, секрети яких почав розкривати Сноуден. На початку червня він поширив секретний ордер суду, за яким спецслужби отримали доступ до всіх дзвінків найбільшого стільникового оператора Verizon, а також дані про надсекретної програмі агентства національної безпеки PRISM, що дозволяє відстежувати електронні комунікації на найбільших сайтах. !zn

Читайте також:

Новий злив від Сноудена: США і Великобританія можуть розшифрувати будь-яку інформацію в мережі

АНБ США отримало доступ до даних будь-яких смартфонів

Спецслужби США збирали дані про фінансові транзакції громадян

АНБ США будує гігантський центр для зберігання шпигунських даних