Державне космічне агентство України заявило про те, що найбільш імовірною причиною появи спалаху в небі над Києвом, який спостерігався увечері 19 квітня, було падіння метеориту з потоку Лірид. Як йдеться у повідомленні агентства, до шлейфу комети Тетчер, відповідального за метеорний потік, Земля увійшла 15 квітня, а вийде з нього – 29 квітня.
У Держкосмосі зазначили, що 19 квітня о 21:57 за київським часом інфразвукові засоби Головного центру спеціального контролю зафіксували високоенергетичну звукову подію. Розрахункове місце епіцентру вибуху було над Києвом.
В агентстві зазначили, що найімовірніша причина виникнення події – вхід космічного тіла до верхніх шарів атмосфери. Водночас інформація уточнюється.
Ліриди – дуже швидкі та яскраві метеори, що виникають з шлейфу комети Тетчер. Вони не залишають довгих палаючих слідів, коли проходять крізь атмосферу Землі. Їхньою відмінністю є яскраві спалахи або «вогняні кулі».
Метеорний потік Ліриди – один з найдавніших, відомих людству. Китайці спостерігали його ще 687 року до нашої ери. Свою назву потік отримав через сузір'я Ліри, з якого начебто падає метеорний дощ.
Нагадаємо, близько 22:00 19 квітня в небі над Києвом спостерігався яскравий спалах і при цьому не було звуку вибуху, як це буває при ракетних ударах та роботі ППО. Після цього спрацював сигнал повітряної тривоги.
Глава КМВА Сергій Попко припустив, що спалах, ймовірно, став наслідком падіння виведеного з експлуатації супутника. Припущення зробили тому, що раніше була інформація, що 19 квітня на Землю повинен впасти супутник Reuven Ramaty High Energy Solar Spectroscopic Imager, який до 2018 займався вивченням викидів і спалахів на Сонці.
Згодом представник NASA Роб Маргетту заявив, що спалах, який бачили навіть у Білорусі, не був викликаний падінням супутника NASA, оскільки він все ще знаходився на орбіті.