UA / RU
Підтримати ZN.ua

SpaceX скасувала перший орбітальний політ Starship за хвилину до запуску

Компанія здійснить нову спробу протягом 48 годин.

Компанія SpaceX скасувала перший орбітальний політ Starship трохи більше, ніж за хвилину до запуску космічного корабля. В онлайн-трансляції було озвучено, що нова спроба запуску буде здійснена протягом 48 годин.

Як написав у Twitter Ілон Маск, причина відстрочення полягає у проблемах з клапанами тиску.

Читайте також: SpaceX показала відео з Землею з космосу

«Клапан тиску, схоже, замерз, тому якщо він не запрацює найближчим часом, запуск сьогодні не відбудеться», - написав бізнесмен до офіційного оголошення про скасування запуску.

У Twitter SpaceX з'явилося повідомлення про те, що «команда працює над тим, щоб здійснити запуск найближчим часом».

Під час підготовки до запуску в SpaceX зазначили, що під час тестових польотів, подібних до цього, успіх вимірюється тим, скільки нового вдалося дізнатися, що допомагає в подальшій розробці системи.

Раніше засновник компанії SpaceX Ілон Маск оцінив ймовірність успіху першого тестового польоту Starship у 50%. За словами бізнесмена, гарантії, що корабель досягне орбіти, немає, але перший запуск "буде захоплюючим".

Starship розробляється як багаторазовий корабель для доставки вантажів та людей на Місяць, Марс та інші об'єкти далекого космосу. NASA вже уклало з компанією контракт на доставку за його допомогою людей на Місяць у рамках програми "Артеміда".

Апарат складається з двох повністю багаторазових елементів: прискорювача першого ступеня під назвою Super Heavy та космічного корабля заввишки 50 метрів, відомого як Starship. Обидва будуть оснащені двигунами Raptor наступного покоління від SpaceX – шість для Starship та близько 30 для Super Heavy.

У ніч проти 6 травня 2021 року SpaceX успішно провела випробувальний політ прототипу Starship. Корабель повторив програму випробування прототипів Starship SN8 і SN9, які після суборбітального польоту розбилися під час посадки, а також SN10, який вибухнув через сім хвилин після успішної посадки через отримані при цьому пошкодження.