UA / RU
Підтримати ZN.ua

SpaceX підірвала ракету Falcon 9 під час запуску корабля Dragon Crew

В компанії Ілона Маска пояснили, що це було тестування аварійної системи космічного корабля.

Компанія Ілона Маска SpaceX в неділю, 19 січня, в ході запуску перспективного пілотованого багаторазового космічного корабля Crew Dragon провела успішні випробування його системи аварійного порятунку. В рамках сценарію "аварійної ситуації" було підірвано ракету-носій Falcon 9.

Запуск корабля на космодромі на мисі Канаверал у Флориді з допомогою ракети-носія Falcon 9 був здійснений о 10:30 за місцевим часом (17:30 за Києвом). Випробування тривали близько 10 хвилин. У кабіні екіпажу Crew Dragon перебували два манекени, оснащені датчиками для стеження за їхні "самопочуттям" в польоті, зокрема, під час чотирикратного перевантаження.

Через півтори хвилини після старту ракети-носія Falcon на висоті близько 22 км по команді з Землі від неї відстрелився корабель Crew Dragon. Вісім резервних двигунів SuperDraco відвели корабель на безпечну відстань від "аварійної" ракети і підняли на висоту 42 км.

Потім від корабля від'єднався вантажний відсік, і капсулу на чотирьох парашутах було посаджено на воду за 30 км від космодрому. У район посадки відправили рятувальне судно.

За словами Ілона Маска, перший комерційний пілотований політ корабля Crew Dragon заплановано на першу половину другого кварталу 2020 року. Про це засновник SpaceX повідомив на прес-конференції за підсумками успішних випробувань системи безпеки корабля в неділю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

У квітні минулого року під час вогневих випробувань Crew Dragon сталася аварія, корабель був майже повністю знищений. Пізніше компанія визначила, що причиною вибуху стала некоректна робота паливного клапана.

SpaceX і NASA планує відправити Crew Dragon із астронавтами Робертом Бенкеном і Дугласом Херлі на борту на Міжнародну космічну станцію в першій половині 2020 року. Астронавти перевірять, наскільки Crew Dragon готовий виконувати місію з доставки екіпажу на МКС і зможе замінити російські "Союзи", з допомогою яких американські астронавти доставляються на станцію зараз.