UA / RU
Підтримати ZN.ua

SpaceX назвала причину аварії прототипу Starship SN11

Апарат вибухнув через проблеми з топливопроводом.

Компанія SpaceX назвала причину аварії прототипу космічного корабля Starship під позначенням SN11 (серійний номер 11). Як повідомляє Space.com, аварія сталася через проблеми з топливопроводом апарата.

Випробування пройшли 30 березня. SN11 піднявся на висоту 10 кілометрів, як і планувалося, і почав рух назад. Але він не приземлився, а вибухнув. У компанії стверджують, що проблема виявилася в системі подачі палива.

«Фаза підйому, перехід в горизонтальне положення і контроль положення під час вільного падіння пройшли добре. (Відносно) невеликий витік СН4 призвів до спалаху двигуна №2, викликавши вибух в турбонасосі. Це виправляється 6-ю способами до неділі», - написав Ілон Маск у себе в Twitter.

СН4 - це метан, паливо, яке використовується двигунами Raptor. Вибух стався через те, що в камері згоряння було занадто багато палива, а отже, і занадто багато тиску.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Запуск Starship SN11 (одинадцятого серійного випробувального апарату) був здійснений з полігону компанії в Бока-Чіка на південному сході штату Техас.

У рамках випробування корабель вийшов на висоту 10 км з наступним відключенням двигунів, аеродинамічним гальмуванням, повторним запуском двигунів для повернення в вертикальне положення для м'якої посадки на стартовий майданчик. Однак за хвилину до приземлення пропав відео сигнал з борту корабля.

Читайте також: Корабель SpaceX успішно перестикувався на МКС

Компанія SpaceX вперше провела успішне випробування трьох двигунів Raptor прототипу космічного корабля Starship SN10 "статичним вогнем", включивши їх на кілька секунд. Попередні запуски прототипів SN8 і SN9 відбулися в грудні 2020 року і 2 лютого цього року. Обидва польоти пройшли успішно, але при посадці SN8 і SN9 сильно вдарилися об посадочні майданчики і вибухнули.

Ці польоти є важливою частиною розвитку Starship, який SpaceX розглядає як засіб, який зробить колонізацію Марса економічно доцільною.