Минулого тижня компанія SpaceX запустила свою ракету-носій Falcon 9 з черговою партією супутників Starlink на борту. Це був вже 44 запуск цього року, що стало рекордом, компанія нарощує темпи запуску апаратів, запускаючи ракету-носій кожні шість днів. І відбувається це на тлі загроз Росії атакувати комерційні супутники, які допомагають Україні у війні, розв'язаній РФ, повідомляє Washington Post.
На орбіті вже близько трьох тисяч апаратів супутникового інтернету компанії.
Зазначається, що цього тижня SpaceX планує запустити свою надважку ракету Falcon Heavy. На цей раз замовником виступають космічні сили США, а корисне навантаження ракети суворо засекречено.
Запуски ще раз свідчать про те, що Пентагон робить ставку на приватні компанії у сфері космічних запусків. Розширення співпраці з приватним сектором прописано у Стратегії національної оборони США.
«Я впевнений, що мій колега в Росії, хоч би хто це був, не дуже задоволений Starlink, оскільки він допомагає Україні. І я не думаю, що вони дуже раді комерційним зображенням, таким як продукти Maxar, які показують усьому світу, що відбувається. І ми знаємо, що вони, ймовірно, здійснять кроки, щоб спробувати зупинити ці комерційні послуги, тому що вони суперечать національним інтересам Росії», - заявив заступник командувача Космічними силами США генерал-лейтенант Джон Шоу на космічній конференції минулого тижня.
За кілька днів заступник директора департаменту з нерозповсюдження та контролю над озброєннями міністерства закордонних справ РФ Константін Воронцов на засіданні Першого комітету Генеральної Асамблеї ООН заявив про те, що країна-агресор вважатиме комерційні супутники США «законними цілями», якщо ті використовуватимуться для допомоги Україні.
Пізніше секретар Білого дому Джон Кірбі заявив, що США дадуть відповідь на будь-яку подібну атаку.