Американський мільярдер і засновник техно гіганта Microsoft Білл Гейтс виступив проти виділення субсидії на сонячні і вітряні електростанції. У справжні час, даного роду станції виживуть і без субсидій, повідомив Гейтс в інтерв'ю для Bloomberg Television.
Після декількох десятків років урядових ініціатив енергетика сонця і вітру розвинулася в достатній мірі, щоб виробники змогли знизити ціни і конкурувати з викопним паливом по-чесному, упевнений засновник Microsoft.
Гейтс додав, що пора захищати більш вразливі технології і зараз прийшов час передати державні гроші на нові технології, які потребують в них більше.
На думку підприємця, податкові пільги потрібно направити на речі, з якими більше труднощів - на зберігання енергії, морські вітрові станції, у яких поки ще величезна ціна.
Американські штати, включаючи Нью-Йорк, Нью-Джерсі і Массачусетс, розглядають морські вітряні електростанції в Атлантичному океані в якості найважливіших компонентів для припинення використання викопного палива і боротьби зі зміною клімату.
Але витрати на будівництво вітрових електростанцій в море все ще майже вдвічі вище, ніж на суші. В той же час накопичення енергії є ключовим фактором, що дозволяє вітряних і сонячних електростанцій розподіляти енергію навіть тоді, коли сонце сідає і вітер слабшає. Але великі батареї теж залишаються дорогими.
При всій своїй ефективності станції морського вітру вимагають в два рази більше витрат, ніж сухопутні турбіни, пише Bloomberg. Ціни на акумулятори теж залишаються високими, адже зберігання енергії - ключова технологія для того, щоб за рахунок сонячних і вітрових електростанцій забезпечувати потреби у штиль або після заходу сонця.
Один з фондів Гейтса, Breakthrough Energy Ventures, вже інвестував десятки мільйонів в стартапи, які працюють над цією проблемою, а також заснував компанію Boston Metal. В ній випускники MIT розробляють метод виробництва сталі без викидів вуглекислого газу.