21 серпня о 20:26 за Києвом почнеться повне сонячне затемнення, яке, згідно з прогнозами, триватиме дві години і 40 хвилин. На думку дослідників, сонячна корона буде у кілька разів більшою, ніж під час попередніх затемнень. Разом з тим, спостерігати за затемненням з території України не вийде.
Подання про сонячне затемнення в історії людства
В історії багатьох народів існують легенди про чудовисько, яке з'їдало Сонце. У жителів Китаю і Європи це був дракон, в Кореї – собака, а в деяких арабських країнах поїданням світила займався шайтан.
Вважалося, що прогнати чудовисько можна, якщо голосно кричати, бити в барабани, дзвонити в дзвони і молитися. Навіть після того, як справжня причина затемнень стала ясна, люди продовжували боятися цього явища, пов'язуючи з ним настання кінця світу або напастей.
У кожній культурі існували власні методи обчислень настання затемнень, але тільки жителі Вавілону навчилися вираховувати сонячні затемнення на багато років вперед. Це саме вони є авторами поняття "сарос". Сарос перекладається як "повторення" і він дорівнює 6585 днів 8 годин, що становить 18 років 11 днів 8 годин. Саме через цей проміжок часу розташування в просторі Місяця, Землі і Сонця повторюється. Протягом одного саросу в середньому буває 43 сонячних затемнення.
Перша згадка про затемнення в Київській Русі з'являється в "Слові о полку Ігоревім". У ньому описується повне сонячне затемнення 1185 року. А перше сонячне затемнення, зафіксовано людиною, відбулося 22 жовтня 2137 до н. е. Воно згадується в одній з книг стародавнього Китаю - "Ши цзин". Але встановити цю напрочуд точну дату вдалося теж тільки в XIX столітті.
Вплив затемнення на здоров'я людини
За словами дослідників, затемнення викликає у людей і тварин почуття тривоги. Може трохи піднятися тиск, розвинутися стан внутрішнього душевного дисонансу.
Вчені підкреслюють, що завдати істотної шкоди фізичному здоров'ю людини затемнення не може. Разом з тим, воно може принести певний дискомфорт метеозалежним людям, а також тим, хто страждає ендокринними і серцево-судинними захворюваннями.
За словами дослідників, істотний вплив затемнення надають тільки на психоемоційний стан людини.
Що не можна робити в день сонячного затемнення
В період сонячного затемнення підвищується схильність людини приймати необдумані рішення і здійснювати імпульсивні вчинки. Тому небажано в цей час робити якісь важливі справи, укладати великі угоди, покупки, підписувати важливі документи.
Не рекомендується також приймати участь у масових заходах, оскільки енергія сонця сильно впливає на колективний розум, тому краще уникати великого скупчення людей.
Що можна робити в день сонячного затемнення
День сонячного затемнення сприятливий для того, щоб зайнятися духовними практиками, які дозволять досягти гармонії з собою.
Провести цей день краще в спокійній обстановці, в спілкуванні з близькими.