Перша зареєстрована спроба створення статті в українській Вікіпедії датується 26 січня 2004 року. Тоді анонімний користувач написав одне слово – «Географя» (орфографія автора збережена). А вже за кілька днів, 30 січня була була створена перша цілком змістовна стаття в українській Вікіпедії – «Атом». Цю статтю започаткував незареєстрований користувач з Японії. За місяць з’явилась перша інформація на українських форумах.
Пізніше, 4 квітня 2004 року було офіційно активовано український мовний розділ Вікіпедії. На той час у ньому було вже 1000 статей. До кінця того року кількість статей в українській Вікіпедії перевищила 10 тисяч.
В далекому 2004 році мало хто міг уявити, що через 8 років українська Вікіпедія не тільки перевершить за розмірами усі відомі україномовні енциклопедії, але й стане найпопулярнішим україномовним інтернет-ресурсом.
Надалі україномовний розділ Вікіпедії нарощував темпи свого зростання: за 4 роки було написано стотисячну статтю. У квітні 2010 року – двохсоттисячну, а у липні минулого року – трьохсоттисячну статтю.
Сьогодні українська Вікіпедія є найбільшою енциклопедією українською мовою, яка коли-небудь існувала - в ній нараховуються більше 360 тис. статей. Приміром, у найбільшій паперовій енциклопедії українською мовою – в Українській Радянській енциклопедії було лише близько 50 тис. статей.
Українська Вікіпедія наразі займає 14-те місце за кількістю статей серед 282-х мовних розділів Вікіпедії. В ній нараховується більше 1900 зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця здійснили принаймні одне редагування, а за всю історію її редагувало більше 20 тис. користувачів. За темпами зростання популярності вона є другою Вікіпедією у світі після китайської. Серед останніх досягнень української Вікіпедії варто виокремити черговий рекорд з відвідання за всю її історію: у грудні 2011 року було переглянуто 49,2 млн. сторінок.
«За 8 років українська Вікіпедія перетворилась на спільноту однодумців, які невтомно працюють над її наповненням та покращенням. Українська Вікіпедія також наповнюється шляхом перекладу статей з інших мовних розділів про осіб, події чи об’єкти, інформація про які нерідко недоступна в українських бібліотеках. З іншого боку, наші вікіпедисти пишуть про Україну і українських діячів в інших мовних розділах Вікіпедії, зокрема англійському та польському, поширюючи знання про Україну на весь світ», - зазначили у прес-службі громадської організації «Вікімедіа Україна».
Нагадаємо, що Вікіпедія – це багатомовна он-лайн енциклопедія, яка була створена 15 січня 2001 року Джиммі Вейлзом. Основний принцип Вікіпедії полягає у тому, що кожна людина, яка має доступ до інтернету, може її редагувати. При цьому редактори Вікіпедії працюють на волонтерських засадах, у свій вільний час створюючи вільні знання. Наразі вона є найбільшою он-лайн енциклопедією у світі: створено більше 20 млн. статей 282 мовами світу, якими дописують до Вікіпедії. !zn
Читайте також:
Зареєстровано 100 000-й автор української "Вікіпедії"
Українська Вікіпедія росте практично зі швидкістю китайської
Українська «Вікіпедія» обігнала норвезьку