UA / RU
Підтримати ZN.ua

Soft skills і міцні партнерські відносини: виживуть дружелюбні види

Світ неправильно зрозумів Чарльза Дарвіна. Коли він говорив, що виживають найбільш пристосовані, він мав на увазі дружелюбність, а не фізичну силу.

Вчені з Університету Дьюка впевнені, що лише партнерські стосунки між видами забезпечують успішну еволюцію, про що написали у своєму новому дослідженні, передає washingtonpost.

В якості наочного прикладу наводяться собаки. Це нащадки вовків — не найбільш доброзичливих звірів. З часом вони стали ласкаві з людьми, змінили свою поведінку і зовнішній вигляд, стали покладатися на партнерство, а не на полювання.

Висновок такий: вовки в багатьох країнах знаходяться на межі зникнення, в той час як мільйони собак прекрасно себе почувають поряд з людиною.

Також вчені проаналізували поведінку мавп бонобо. Вони мають унікальну ієрархію і підтримують у своєму товаристві дуже мирний режим. Їм подобається ділитися один з одним їжею, вони ніколи не стають агресивнішими з віком, на відміну від шимпанзе. Цей вид дуже схожий на бонобо, але набагато більш жорстокий.

"Самий доброзичливий самець бонобо успішніше, ніж самий недружній шимпанзе. Бонобо мають більше потомства, ніж найпопулярніші альфа шимпанзе", — пишуть дослідники.

Все це застосовно і до людей, впевнені вченими. Щоб домогтися максимального процвітання, людству потрібно стати терпимішими і товариськими, розвивати м'які навички (Soft skills) і розуміння відносин, почуттів, психічних станів іншої людини у формі співпереживання (емпатію).

Читайте також: Глобальний характер маніпуляцій формує етичну катастрофу — експерт

Раніше біологи з Кембріджського університету перевірили і підтвердили припущення Чарльза Дарвіна про значення окремих різновидів живих організмів в еволюційному розвитку виду, який вони складають. Про це повідомляв сайт ScienceDaily з посиланням на прес-реліз Коледжу Святого Іоанна Кембриджського університету.