Австрійські вчені отримали докази того, що не тільки людина здатна розрізняти емоційний стан інших видів. Дослідження показало, що собаки розрізняють як мінімум дві людські емоції - злість або радість.
Результати експериментів вчені з Відня опублікували у свіжому випуску журналу Current Biology. У дослідах брали участь 11 собак, яким показували по дві фотографії 15-ти незнайомих людей. При цьому частину обличчя людей була закрита, що значно ускладнювало завдання розпізнавання емоції.
Собакам вчені показували різні варіанти фотографій - з закритою верхньою частиною лиця або нижню, праву чи ліву половини. Всі хитрощі виявилися марні. З точністю 65-80% собаки дізнавалися емоції, при чому за правильне відгадування "щасливого" або "гнівного" особи вони отримували заохочення.
Було зазначено, що на впізнавання "гніву" на обличчі людини у них йшло більше часу, що, на думку вчених свідчить про те, що собаки намагалися "розгадати причину гнівної емоції, яка набагато складніше, ніж вираз радості.
Вчені поки не знають, чи є "читання ємоцій" вродженою здатністю собак чи вони придбали цю здатність завдяки тривалому спілкуванню з людьми.
5 грудня в Нью-Йорку відбувся суд, який не визнав шимпанзе особистістю. Суд відхилив позов захисників тварин, які вимагали прирівняти права шимпанзе до людських.