UA / RU
Підтримати ZN.ua

Собаки здатні до ментальної репрезентації світу – вчені

Тварини складають мислене уявлення про об'єкти, з якими взаємодіють.

Вчені заявили про те, що собаки здатні до ментальної репрезентації світу, тобто, вони складають мислене уявлення про об'єкти, з якими взаємодіють. Висновки дослідників опубліковані в Journal of Comparative Psychology.

У ході дослідження вчені провели експерименти на 48 собаках, включаючи 25 поліцейських, які пройшли спеціальну розшукову підготовку. Улюблена іграшка собаки переміщалася по підлозі кімнати – з тим щоб залишити запах – і ховалася; сама тварина цього не бачила, її завданням було відшукати іграшку по запаховому сліду. Однак у деяких випадках експериментатори підміняли її на абсолютно сторонній предмет.

За словами вчених, собаки були здивовані подібною заміною і після короткої паузи продовжували пошуки "своєї" іграшки, що вказує на існування у них певної ментальної репрезентації шуканого предмета. Цікаво, що різниці між звичайними домашніми та розшуковими собаками при цьому не було відмічено ніякої. Вони знали, що шукати, розуміли, як воно виглядає і пахне, очікували отримати конкретний, визначений об'єкт. Хоча ключова модальність цієї репрезентації, очевидно, була не зоровою, а нюховою.

Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.