Вчені з Лінчепінського університету в Швеції заявили про те, що собаки можуть не тільки співпереживати своїм господарям, але і дійсно страждати разом з ними. Дослідники помітили, що довгострокові рівні кортизолу (гормону стресу) в організмах людини і тварини можуть збігатися, повідомляє Naked science.
У ході дослідження вчені вивчили зразки волосся у представників 58 пар "собака-людина" та порівняли рівень кортизолу. Характер собаки і людини визначали за допомогою двох тестів - опитувальника особистості собаки і BFI (тест, що визначає вираженість п'яти основних рис людини: екстраверсію, доброзичливість, свідомість, емоційну стабільність і інтелект). Крім того, вчені безперервно контролювали рівень активності собак за допомогою віддаленого хмарного нашийника протягом тижня.
Виявилося, що в рівні кортизолу у волоссі собак і людини спостерігалося відповідність і в літній, і в зимовий час. При цьому, спостереження було вірним для собак з будь-яким типом характеру. Крім того, рівні активності тварин ніяк не впливали на вміст кортизолу.
Чому це відбувається, вчені поки не знають.
Раніше вчені пояснили дружбу собаки і людини. На думку вчених, дружба між людиною і собакою біологічно дуже схожа на взаємини матері і дитини. Фактично в обох випадках головну роль грає "гормон любові" окситоцин.