Палеонтологи виявили останки ссавця розміром із кота, який атакував динозавра. Як повідомляє CNN, «смертельна битва» сталася близько 125 мільйонів років тому. Ссавець був втричі меншим, ніж динозавр, якого він вибрав у якості здобичі.
Скам'янілість було виявлено у північно-східному Китаї. Вона включає останки двох істот: схожої на борсука тварини Repenomamus robustus і псіттакозавра, травоїдного динозавра, які навіки застигли в сутичці.
"Це драматичний момент, який кидає виклик ідеї про те, що ранні ссавці жили в тіні динозаврів", - сказав палеобіолог Джордан Меллон, науковий співробітник Канадського музею природи.
Він також додав, що виявлене ссавець був одним із найбільших у той час, хоча його розміри можна порівняти із сучасними котами. Мелон зазначає, що динозаври були набагато більшими, тому вважалося, що це вони полювали і поїдали ссавців. Але знайдена скам'янілість суперечить цим уявленням, оскільки свідчить, що невеликі тварини атакували великих динозаврів, якщо були достатньо голодними.
Це не перше свідчення полювання ссавців на динозаврів. Так, у 2005 році вчені знайшли останки псіттакозавра у шлунку R. robustus. Ця скам'янілість унікальна тим, що відобразила момент атаки «борсука» на майже дорослого динозавра.
За словами Меллона, вкрай рідко можна знайти скам'янілості, які зберігають взаємодію однієї тварини з іншою та проливають світло на хижацьку поведінку вимерлих істот.
Меллон додав, що псіттакозавр був маленьким динозавром із дзьобом, який на той час був звичайним явищем у цьому регіоні — трохи схожим на вівцю сьогодні. У момент нападу хижак та жертва практично досягли своїх дорослих розмірів.
Раніше вчені виявили у Південній Африці останки риби з гігантськими іклами. Вона жила на Землі приблизно 360 мільйонів років тому і, ймовірно, могла полювати на предків людини.