UA / RU
Підтримати ZN.ua

Швейцарський уряд заплатить хакерам величезні гроші за те, що вони зламають систему голосування

Уряд Швейцарії звернувся до найталановитіших хакерів з проханням зламати систему голосування і показати таким чином її вразливі місця.

Швейцарський уряд виступив з абсолютно незвичайним проектом, звернувшись до хакерів всього світу. Він запропонував чималу суму винагороди за подолання системи захисту електронного голосування.

На заохочення найбільш талановитих "зломщиків" уряд Швейцарії передбачив 150 тисяч швейцарських франків (149 790 доларів США або 131 000 євро) і запропонував хакерам під час проведення своєрідної імітації виборів - з 25 лютого по 24 березня непомітно втрутитися у виборчий процес. Федеральна канцелярія запросила всіх, хто має хакерські таланти і хоче продемонструвати, під час проведення тестових виборів спробувати зламати систему для голосування, повідомляє видання The Local.

Щоб взяти участь у тестовій спробі проникнвения в систему електронного голосування, хакерам потрібно зареєструватися на сайті https://onlinevote-pit.ch.

Для різних завдань уряд пропонує різні суми заохочення.

Найбільший приз - 50 тисяч швейцарських франків (43 тисячі євро) - дістанеться кожному, хто зможе маніпулювати підрахунком голосів, не будучи виявленим.

Якщо учасники тестування зможуть знайти способи маніпулювання окремими голосами, не будучи при цьому виявленими виборцями і довіреними аудиторами, або знайдуть спосіб застосування масштабного маніпулювання голосами, залишаючись при цьому нерозкритими, винагорода складе від 30 тисяч до 50 тисяч швейцарських франків. Їм потрібно буде непомітно втручатися у підрахунок голосів, зчитувати вже віддані голоси, порушувати таємницю голосування або будь-яким іншим способом обходити захист системи безпеки. Кожен рівень вторгнення буде винагороджений в залежності від складності та майстерності хакера.

Швейцарські власті сподіваються, що такий тест допоможе забезпечити або, можливо, поліпшити безпеку системи електронного голосування нового покоління.

Багато хото з швейцарських виборців, яких регулярно залучають до участі в референдумах і голосуваннях, воліють протягом декількох тижнів голосувати поштою, на виборчих дільницях і все частіше в Інтернеті.

З 2004 року у декількох кантонах Швейцарії проводиться електронне голосування. В кінці минулого року уряд виступив з ініціативою про те, щоб через два роки онлайн-голосування стало третім варіантом для всієї країни.

Як повідомлялося раніше, хакери виклали в мережу дані 275 тисяч користувачів соціальній мережі Facebook, 81 тисяч користувачів доступні навіть особисті повідомлення. Зловмисники заявили, що у них є доступ до даних 120 мільйонів користувачів соціальної мережі. Розслідування показало, що хакери використовували шкідливі розширення для браузерів.