Вчені з університету Торонто створили нейромережу, яка вміє складати пісні про предмети, "побачені" на фотографіях, повідомляє The Guardian.
Дослідники попередньо навчили програму за допомогою бази даних, яка складалася з 100 годин музики, а для того, щоб навчити нейромережу генерувати тексти, вчені використовували 51 годину аудіозаписів текстів пісень (без музики) і композицію Just Dance. Дослідники залишали тільки ті слова, які зустрічалися частіше чотирьох разів, тому словниковий запас штучного інтелекту виявився невеликим - всього 3390 слів. З їхньою допомогою він навчився складати власні поп-хіти і співати їх зі швидкістю 1 удар на слово (1 beat per word).
У ході експерименту вчені "показали" створеній програмі різдвяну картинку, до якої вона підібрала текст і мелодію, а потім заспівала пісню.
Раніше повідомлялося про те, що штучний інтелект зрівнявся в тесті IQ з чотирирічними дітьми. Автори використали тест WPPSI третього видання, який застосовується для дітей віком від 2,5 до 7 років. Щоб адаптувати видання для комп'ютерної програми, вчені використовували додаткові модулі, що переводять текстовий питання в набір ключових слів.