UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штучний інтелект створив ліки, які використають для лікування людей

Клінічні випробування препарату незабаром почнуться в Японії.

Штучний інтелект вперше створив молекулу, яка готова для клінічних випробувань на людях. Лікарський препарат буде використаний для лікування обсесивно-компульсивного розладу, повідомляє ВВС.

Препарат був створений у ході співробітництва британського стартапу Exscientia і японської фармацевтичної компанії Dainippon Sumitomo Pharma. Зазвичай, для того щоб дійти до етапу клінічних досліджень препарату потрібно близько п'яти років. Але лікам, створеним ШІ, знадобилося всього 12 місяців.

Молекула отримала назву DSP-1181. Вона була створена завдяки тому, що алгоритм перевіряв всі можливі сполуки, звіряючи їх з базою даних препаратів.

"Потрібно прийняти мільярди рішень, щоб знайти правильні молекули. І точна розробка ліків – це велика робота.Але перевага алгоритмів у тому, що вони агностичні. Тому їх можна застосувати до будь-якої хвороби", - заявив виконавчий директор Exscientia професор Ендрю Хопкінс.

Перша фаза клінічних випробувань пройде в Японії. Якщо випробування будуть успішними, в подальшому буде проведено глобальне тестування ліків.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше штучний інтелект виявив ліки від малярії в зубній пасті. У ході дослідження вчені підключили штучний інтелект для аналізу того, як збудник, малярійний плазмодій, взаємодіє з триклозаном, антибіотиком із звичайної "лікувальної" зубної пасти. Цей антибіотик, як пояснюють біологи, пригнічує розмноження бактерій, заважаючи роботі одного з їхніх ключових ферментів, який відповідає за складання жирових молекул, необхідних для нормальної роботи клітинних стінок мікробів.