UA / RU
Підтримати ZN.ua

Штучний інтелект ідентифікував "сигнали інопланетян" з далеких куточків Всесвіту

Швидкі радіосплески були зареєстровані на відстані трьох мільярдів світлових років від Землі.

Вчені, які беруть участь у проекті Breakthrough Listen, за допомогою методу машинного навчання проаналізували сигнали від невідомого далекого джерела. В результаті штучному інтелекту вдалося ідентифікувати 72 швидких радіосплеска, які раніше вважалися "сигналами інопланетян", повідомляє Naked science.

Штучний інтелект обробив масив даних розміром в 400 терабайт, отриманих з радіотелескопу "Грін-Бенк" в Західній Вірджинії (США) під час п'ятигодинних спостережень 26 серпня 2017 року. Раніше ця інформація оброблялася стандартними комп'ютерними алгоритмами, які змогли виявити там 21 радіосплеск. Методи машинного навчання істотно поліпшили результат обробки, додатково ідентифікувавши ще 72 сигнали.

Група вчених, які працювали над алгоритмом, використовувала методи, які застосовуються та IT-компаніями для оптимізації пошукових результатів і класифікації зображень.

Вперше швидкі радіосплески (Fast Radio Bursts, FRB) були помічені у 2007 р., однак визнаного пояснення вони не отримали досі. Невідоме і їхнє джерело: воно може розташовуватися і в нашій Галактиці, і за її межами, і навіть на Землі, створюючись технічними пристроями.

Раніше вчені заявили про те, що що відкрили джерело загадкових сплесків. Спалах FRB 150418, зафіксований 18 квітня 2015 року, на думку дослідників, є наслідком злиття нейтронних зірок в еліптичній галактиці, яка розташовується на відстані 6 мільярдів світлових років від Землі.